Zaawansowane oprogramowanie logistyczne
wspierające realizację dostaw w modelu on-demand

Na bazie własnych potrzeb i doświadczeń opracowaliśmy kompleksowy system obsługujący realizację dostaw w modelu na żądanie. Realizacja zadań w modelu “on-demand” to dynamicznie rozwijający się sektor usług, odpowiadający na zapotrzebowania nowych technologii.

Co raz większa ilość branż jako kluczowy element swojej oferty traktuje szybkość dostawy, ma to miejsce w takich branżach jak: e-commerce, usługi kurierskie, dostawy same-day, dostawy gastronomiczne i wiele innych. Oprogramowanie Deligoo dostarcza technologiczne rozwiązania które skutecznie wspierają te działania.

Silnik VRP

Vehicle Routing Problem to powszechny problem firm logistycznych na całym świecie – jak zaplanować trasę, aby odwiedzić wszystkie punkty, przy tym zrobić to w jak najkrótszym czasie i po optymalnej trasie.

Dostarczamy zautomatyzowane metody i odpowiednie zaplecze technologiczne, które pozwala na dokonanie równolegle setek obliczeń wynikiem których jest skuteczne zaplanowanie realizacji dostaw.

Optymalizacja trasy

Poprzez analizę szeregu parametrów takich jak położenie i zadania kierowców, sytuację drogową, korki i inne, system optymalizuje trasy dla poszczególnych kierowców.

Wychodząc z założenia że do każdego punktu należy dotrzeć jak najszybciej i przejeżdżając najkrótszą trasę, system dokona obliczeń i zaplanuje najkorzystniejszy sposób realizacji zadań.

Okna czasowe

Elementem niezbędnym do optymalizacji VRP jest zaplanowanie okien czasowych potrzebnych na realizację zadań w poszczególnych punktach, na które nakłada się wiele składowych: dojechanie do punktu, czas na zaparkowanie, wypakowanie i dostarczenie dostawy, rozliczenie dokumentów i zamknięcie dostawy, wyjazd.

Nasz system pozwala założyć określone ramy czasowe jak również nauczyć się* okien czasowych indywidualnie.

Chmura obliczeniowa

Dzięki skalowalnej infrastrukturze system jest gotowy wykonywać obliczenia niezależnie od objętości terenu czy ilości zadań. Obliczenia niezbędne do zaplanowania trasy wykonywane są dla wszystkich pojazdów równolegle, dzięki temu system odpowie na wszystkie zapytania w czasie takim samym jak dla jednego i stu pojazdów.

Routing on demand

W zależności od branży, zaplanowanie trasy odbywa się raz dziennie, podczas rozpoczęcia pracy. W branżach dostaw kurierskich i same-day, optymalizacja trasy musi zostać wykonania częściej ze względu na dynamiczny przypływ nowych punktów odbiorów i doręczeń. Nasze oprogramowania pozwala planować i optymalizować trasę na każde żądanie uwzględniając fakt, że każda branża ma inną dynamikę realizacji dostaw. 

Ruch uliczny

System uwzględnia aktualną przepustowość dróg, natężenie w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, remonty i zdarzenia wyjątkowe. Analizujemy wszystkie te parametry dzięki czemu szacowane czasy dojazdu do punktów są bardzo dokładne, mogą być również korygowane ze względu na spóźnienia czy sytuacje losowe.

Automatyczna alokacja

Kluczem do szybkiej i skutecznej realizacji zleceń jest automatyzacja procesów. Przekazujemy informacje o zaplanowanych zadaniach i pozycjach pojazdów a następnie dzięki dostarczonemu interfejsowi, system automatycznie alokuje zamówienia pomiędzy pojazdami i dostarczy uporządkowane informacje dla kierowcy i logistyka.

Lokalizacja

Dokładna lokalizacja kierowcy w czasie rzeczywistym jest niezbędna w dostawach na żądanie. Dzięki natywnej aplikacji lokalizujemy pozycję kierowcy z dokładnością do kilku metrów, aktualizując ją co 10 sekund. Dodatkowo, nasz interfejs pozwala prześledzić dokładną trasę pokonaną przez pojazd, każde zatrzymanie i postój. 

Planowanie zleceń

Odbiorca zamówienia nie może odebrać przesyłki wcześniej niż przed 12:00, doręczenie musi odbyć się po 15:00, kierowca kończy zmianę przed godziną dostarczenia ostatniej przesyłki? Jesteśmy w stanie przekazać do systemu wszystkie tego typu parametry i zaplanować ich realizację z uwzględnieniem terminów czasowych. 

Różne branże

Nasze oprogramowanie przygotowaliśmy z myślą o wielu branżach. Mając świadomość tego że każda firma ma inną specyfikę, pozostawiamy  szereg parametrów otwartych, aby dostosować się do każdego klienta. Poza tym jesteśmy gotowi wprowadzić indywidualne funkcjonalności aby dostarczyć jak największą optymalizację procesów logistycznych.

Środki transportu

System jest w stanie efektywnie planować działania dla różnych środków transportu: auto osobowe, dostawcze, ciężarowe – dla których ustalamy indywidualne parametry czasowe. Dostawy on-demand to nie tylko silniki spalinowe – nasz system może zaplanować trasę i obliczyć czasy realizacji zadań dla dostawców pieszych, rowerowych czy motocykli.

Wielkość biznesu

Nasz system tak tak jak i nasza oferta jest skalowalna – usprawnimy funkcjonowanie logistyki w małym biznesie jak również dla całej floty pojazdów.

Narzędzia zarządzania

W zależności od potrzeb danego biznesu, nasz interfejs oferuje szereg funkcjonalności automatyzujących zarządzanie flotą i kierowcami – rozliczenia utargów i płatności kartą, rozliczenia przejechanych kilometrów, planowanie grafików i rozliczenia czasów pracy, raportowanie i analizy oraz wiele więcej.

Lokalizacja

Dokładna lokalizacja kierowcy w czasie rzeczywistym jest niezbędna w dostawach na żądanie. Dzięki natywnej aplikacji lokalizujemy pozycję kierowcy z dokładnością do kilku metrów, aktualizując ją co 10 sekund. Dodatkowo, nasz interfejs pozwala prześledzić dokładną trasę pokonaną przez pojazd, każde zatrzymanie i postój.

Śledzenie dostaw

Dzięki monitorowaniu aktualnej lokalizacji pojazdów, jesteśmy w stanie dostarczyć odbiorcom zamówień odpowiednich informacji czy oszacować czas potrzebny na realizację aktualnego zadania. Poza tym system rejestruje wszystkie realizacje dzięki czemu możemy prześledzić trasy pokonane przez pojazdy.

Narzędzia kierowców

Dostarczamy nowoczesne narzędzia w postaci aplikacji mobilnych na systemy Android i iOS. Dzięki pełnej integracji systemowej, komunikacja z dostawcą odbywa się w pełni zautomatyzowany sposób. Do kierowcy możemy dostarczyć szereg informacji takich jak czasy realizacji zadań, kolejność ich wykonania, dane kontaktowe odbiorców, opisy, zdjęcia i wiele innych.

Agregacja zleceń

Możemy agregować zlecenia dostaw i odbiorów z wielu źródeł, w zależności od potrzeb – zaplanować trasy i realizację zadań z uwzględnieniem szeregu parametrów. Kierowca posiada dostęp do aktualnych i historycznych zleceń, wszystkie informacje dostępne są pod ręką. Istnieje również możliwość zaplanowania zleceń powtarzających się.

Powiadomienia

Każda zmiana w zleceniu powoduje powstanie notyfikacji w naszym systemie. Jeśli w zleceniu dokonano zmiany kwoty płatności, czasu realizacji czy kolejności zadań – kierowca zostanie natychmiast o tym powiadomiony w formie wizualnej i dźwiękowej. Dzięki obsłudze statusów, zarządzający systemem otrzymuje komunikaty o każdym zdarzeniu wykonanym przez kierowcę.

Integracje

Jesteśmy w stanie zintegrować się z innymi systemami. W zależności od potrzeb możemy wyprowadzić indywidualnie dostosowany interfejs API dzięki któremu udostępnimy nasze zaplecze obliczeniowe. 

Raportowanie

Udostępniamy szczegółowe raporty, dzięki którym dowiemy się m.in.: jakie są średnie czasy dostaw, ile kilometrów pokonują kierowcy, terminowość wykonania zadań, realne czasy odbiorów i dostaw, koszty dostaw według przyjętych cenników i wiele innych. Raporty to przede wszystkim zbiór danych których analiza pomaga zoptymalizować procesy.

Rozliczenia

Każde zadanie może zawierać dane o płatnościach takie jak forma zapłaty oraz kwota. Dodatkowo jesteśmy w pełni zintegrowani z mobilnymi terminalami płatności Sumup, dzięki czemu możemy automatycznie monitorować realizację płatności.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły naszej oferty i możliwości współpracy.

Numery telefonu:

+48 602 491 371​

Adres email:

Dane firmy:

DeliGoo  Sp. z.o.o.
Podjazd 1/2
81-805 Sopot
NIP: 5851478922
KRS: 0000683284

logo-o