logo with text
Marketing
18 Marzec 2021

Promocja restauracji w święta – przygotuj catering na Wigilię i Sylwestra

Szukasz sposobu na wzrost liczby zamówień w okresie świątecznym? Jest na to sposób – zaoferuj swoim klientom catering na Wigilię i Sylwestra!

Jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Ciebie dwa artykuły mówiące o tym jak wypromować restaurację w celu dotarcia do nowych klientów:

Nie wspomnieliśmy jednak o okresie świątecznym, zwłaszcza od Wigilii do Sylwestra. To idealny czas, aby utrzymać liczbę zamówień, a także ułatwić swoim klientom spokojny wypoczynek w tym czasie.

Zaoferuj swoim klientom przygotowanie za nich potraw Wigilijnych oraz świątecznych, a także dań na domowego Sylwestra. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć taką ofertę w przyszłości na imprezy firmowe oraz inne okazje.

Jak jednak dotrzeć do klientów z informacją o cateringu świątecznym? Jak się do tego przygotować, aby zapewnić najwyższy poziom usług i zadowolić klientów? Już podpowiadamy!

Promocja restauracji w święta – jak przygotować catering na Wigilię i Sylwestra?

1. Przygotuj dedykowane menu na Wigilię, Sylwestra lub inne okazje

Tradycja Wigilijna jest podobna w większości domów, jednak potrawy na świątecznym stole mogą się różnić. U jednych obowiązkowo są pierogi i kutia, a inni skupiają się bardziej na urozmaiceniu dań rybnych. W jednym domu kolację zaczyna się od barszczu z uszkami, w innym z kolei od zupy rybnej lub grzybowej z łazankami.

Dlatego warto poznać dania świąteczne w różnych rejonach i inne potrawy niż są w Twojej rodzinie. Oczywiście nie przesadź z ich liczbą, aby uniknąć sytuacji, że mniej popularną zupę migdałową z Kresów zamówi tylko jedna rodzina.

Gdzie znaleźć takie informacje? Oczywiście w internecie, ale możesz też zapytać o to swoich znajomych lub klientów i fanów w mediach społecznościowych.

Podobnie zrób z przekąskami i daniami na Sylwestra oraz na inne okazje.

2. Poinformuj klientów o świątecznym cateringu

Przygotowanie specjalnego menu to jedno, ale równie istotne jest wypromowanie Twojej nowej oferty obecnym, jak i nowym klientom.

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

3. Opublikuj menu świąteczne w Internecie

Niezbędne jest również opublikowanie menu w Internecie. Umieść je we wszystkich miejscach w jakich jest Twoja zwykła oferta, szczególnie na:

4. Przygotuj apetyczne zdjęcia potraw

Wspominaliśmy już w poprzednich wpisach, że jemy oczami. Dlatego też podejdź do tematu z należytą starannością. Zdjęcia możesz zrobić sam, nawet telefonem, ale koniecznie zadbaj o naturalne światło, kompozycje i przyjemne dla oka udekorowanie dań.

5. Pokaż klientom korzyści jakie płyną z zamówienia cateringu świątecznego

Catering wigilijny nie jest w Polsce jeszcze bardzo popularny. Przedstaw zatem dlaczego warto z niego skorzystać, bo przecież:

6. Zaopatrz się w odpowiednie zapasy produktów

Koniecznie jak najdokładniej oszacuj, w jakiej ilości będziesz potrzebował poszczególne składniki do przygotowania potraw świątecznych czy cateringu na Sylwestra. Nawet jak coś zostanie część z nich będziesz mógł zamrozić albo przygotować więcej porcji i zawieźć je do organizacji przygotowujących kolacje dla biednych.

catering-wigilijny.png

7. Zadbaj o dostawę zamówień do klientów

Nawet najlepiej przygotowany catering świąteczny może zostać zniszczony przez zaniedbanie kwestii dostawy z Twojej restauracji. Dlatego koniecznie poinformuj swoją firmę dostarczającą dania na wynos o zwiększonej liczbie zamówień lub zatrudnij na ten czas więcej kurierów. Pamiętaj, aby nie korzystać z firm, na których kiedyś zawiodłeś się Ty lub Twoi lkienci. Z kolei Twoi własni kurierzy powinni dobrze znać miasto i być odpowiedzialni.

Jeśli nie masz swojego kuriera to jednak najlepiej skorzystać z doświadczonych dostawców zewnętrznych działających na inteligentnych systemach do optymalnego planowania tras i umożliwiających śledzenie zamówień.

W DeliGoo nasz system oparty jest o zaawansowane technologie uczenia maszynowego, który w automatyczny sposób dba o najskuteczniejszy i błyskawiczny sposób dostaw. Posiadamy flotę różnych pojazdów, a nasi kurierzy wiedzą jak istotne jest przyjazne nastawienie do klienta i uśmiech.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dostarczyć potrawy świąteczne do klientów dbając o jak najwyższy poziom usług i skuteczną dostawę zamówień.

Masz jakieś pytania?

kontakt@deligoo.pl